Przydomowe szklarnie i oranżerie

szklarnie ogrodowe

Piękny ogród to wspaniała ozdoba posesji, miejsce gdzie można się zrelaksować po męczącym dniu. Niestety w naszym klimacie warunki atmosferyczne często nie sprzyjają wypoczynkowi na świeżym powietrzu, a także uprawie bardziej wrażliwych i delikatnych gatunków roślin.

Szklarnie do ogrodu

Szklarnia pozwala na przedłużenie okresu wegetacyjnego roślin i uprawę gatunków, które źle znoszą surowe warunki pogodowe, na przykład wiosenne przymrozki. Nadaje się do uprawy różnego rodzaju warzyw, ale także kwiatów i roślin ozdobnych. W szklarni można na przykład trzymać rozsadę na ogródek wiosenny, a także delikatne rośliny, które wystawia się do ogrodu, gdy poprawi się pogoda.

Na rynku dostępne są różne szklarnie do ogrodu od tanich namiotów, po estetyczne, eleganckie konstrukcje wykonane ze szkła. Ładna szklarnia może być sama w sobie ozdobą posesji. Podobnie jak oranżerie.

Dom otwarty na ogród

Szklarnia do ogrodu nie jest jedynym rozwiązaniem, z którego można skorzystać, aby dłużej cieszyć się pięknymi, zielonymi roślinami. Oranżerię zazwyczaj buduje się z profili aluminiowych i szkła. Może być bezpośrednio połączona z domem, na przykład z salonem. W ogrzewanej oranżerii trzyma się zielone rośliny przez cały rok. W zależności od temperatury i warunków panujących wewnątrz oranżerii można się pokusić nawet o uprawę roślin egzotycznych.

Budowa i utrzymanie oranżerii lub szklarni do ogrodu nie są wbrew pozorom bardzo kosztowne. Jednocześnie takie rozwiązania dają dużo możliwości, na przykład uprawę interesujących gatunków roślin.

Jeśli temat uważasz za interesujący polecamy odwiedzić jeszcze greenhouse-service.pl.