10 sposobów podniesienia wartości nieruchomości

mieszkanie

Sprzedaż nieruchomości może być dla nas sposobem na zwiększenie swoich oszczędności, a także możliwością na czerpanie finansów na nowe inwestycje. Sposobów na to, aby sprzedała się ona atrakcyjniej jest wiele. Jednak my przybliżymy Wam 10, które są według nas najbardziej skuteczne.

 1. Porządek

  Podniesienie wartości nieruchomości jest już możliwe, gdy uporządkujemy mieszkanie. Nikt nie chce przecież kupować takiego, które wygląda na zaniedbane i mało estetyczne. Chwyć zatem za szmatkę, zmiotkę i dobre detergenty lub zatrudnij ekipę sprzątającą i zobacz, jaki będzie efekt.
 2. Malowanie

  Jeśli uporządkowanie mieszkania Cię nie satysfakcjonuje, możesz posunąć się o krok dalej. Wystarczy, że wybierzesz się do sklepu i kupisz zwyczajną farbę. Może być nawet biała, co będzie doskonałym gruntem dla nabywcy do dalszych prac. Mieszkanie w jasnych kolorach będzie wyglądać na bardziej przestronne i atrakcyjne.
 3. Podłogi

  Twoje mieszkanie ma stare podłogi? Koniecznie wymień je na nowe. Będzie to wymagało nieco pracy i dodatkowe koszty, jednak efekt sprawi, że nie pożałujesz swojej decyzji.
 4. Okna i drzwi

  Dobrym pomysłem jest również wymiana okien i drzwi. Nowa stolarka może zrobić naprawdę dobre wrażenie na potencjalnych kupcach zachęcając ich do dobicia targu, dlatego jeśli chcesz w znaczny sposób podnieść wartość swojej nieruchomości zainwestuj w nowe okna i drzwi.
 5. Remont zewnętrznych elewacji

  Kwestia remontu zewnętrznych elewacji może być dość problematyczna – jeśli mieszkasz w bloku – lub kosztowna – gdy zamieszkujesz swój własny dom. Niezależnie od tego, gdzie znajduje się nieruchomość, którą chcesz wystawić na sprzedaż warto jest zadbać o jej dobry wygląd wewnętrzny. Z pewnością zrobi on wrażenie na kupcach.
 6. Nowe technologie

  W znacznym stopniu możesz podwyższyć wartość swojej nieruchomości, gdy zdecydujesz się na montaż nowych, technologicznie zaawansowanych instalacji. Spraw, aby Twój dom był inteligentny i ekologiczny.
 7. Ogłoszenie

  Ogłoszenie sprzedaży nieruchomości nie może być „byle jakie”. Zadbaj o to, aby było ono szczegółowe, posiadało ładne zdjęcia, a także oferowało kilka możliwości do kontaktu.
 8. Właściwy czas

  Jeśli chcesz sprzedać swój dom, pamiętaj o tym, aby zrobić to we właściwym czasie. Unikaj okresów, gdy ceny za nieruchomości spadają i obserwuj rynek w oczekiwaniu na ich wzrost.
 9. „Etykieta” sprzedaży

  Gdy pojawią się pierwsze telefony, bądź dla potencjalnych klientów miły i staraj się im udzielić jak najwięcej informacji. Pamiętaj, że to, że ktoś wykonał do Ciebie telefon, czy nawet umówił się na rozmowę nie jest jednoznaczne z zakupem. Nie odrzucaj żadnego potencjalnego kontrahenta, bo możesz tego szybko pożałować.
 10. Skorzystaj z pomocy specjalistów

  To oni mogą wskazać Ci, że cena, jaką wyznaczyłeś/aś za nieruchomość jest nieadekwatna do aktualnej wartości rynkowej. Skorzystaj z ich pomocy, a może okaże się, że nie musisz robić nic, aby podnieść wartość swojej nieruchomości.

Lista jest długa. Jednak nie musisz stosować się do wszystkich naszych wskazówek, żeby znacząco poprawić jakość swojej nieruchomości w oczach potencjalnego nabywcy. Często wystarczy wybrać kilka pozycji ze spisu, na które cię stać. Zastanów się co wymaga poprawy i co da ci najlepsze efekty.