Mycie powierzchni w przemyśle – urządzenia ciśnieniowe

urządzenia ciśnieniowe

Urządzenia ciśnieniowe – nowoczesne technologia oczyszczania

Artykuł promocyjny firmy Amiston

Urządzenia ciśnieniowe mogą być wykorzystywane w wielu różnych miejscach. Możliwości zastosowania podwyższonego ciśnienia gazów są imponujące. Dzięki nim umycie powierzchni bez zastosowania dużej ilości detergentów jest możliwe. Nasza firma zajmuje się profesjonalnymi usługami z zakresu urządzeń ciśnieniowych, a dlaczego warto jest skorzystać z naszej oferty?

Zalety wykorzystania urządzeń ciśnieniowych

Usługi z zakresu urządzeń ciśnieniowych cieszą się coraz większym zainteresowaniem – zarówno w przemyśle, jak i u osób prywatnych. Jest to spowodowane wieloma czynnikami. Przybliżymy Państwu najważniejsze. Urządzenia wykorzystujące podwyższone ciśnienie gazów umożliwiają:

  • szybkie i sprawne czyszczenie różnych powierzchni nawet bez użycia detergentów,
  • dotarcie do nawet trudno dostępnych miejsc na powierzchniach i sprzętach,
  • łatwe usuwanie nawet długotrwałych i uporczywych zbrudzeń,
  • ograniczenie ilości zużywanych detergentów.

W naszej ofercie znajdują się różnego typu urządzenia wykorzystujące podwyższonego ciśnienie gazów:

  • zasilane sieciowo, za pomocą akumulatora lub silnikiem spalinowym,
  • umożliwiające wykonywanie prac w różnych warunkach – nawet w terenie.

Do dyspozycji mamy wiele urządzeń różniących się pomiędzy sobą mocą i wydajnością, co ułatwi dopasowanie do konkretnego zastosowania. W swoim posiadaniu mamy również szereg akcesoriów przeznaczonych do wykorzystywania wraz z urządzeniami ciśnieniowymi, które pozwalają zwiększyć skuteczność ich działania.

Rodzaje urządzeń ciśnieniowych dostępnych w ramach naszej oferty

W naszej ofercie znajdą Państwo urządzenia ciśnieniowe zimnowodne – które korzystają z wody bezpośrednio z instalacji – i gorącowodne – wyposażone w podgrzewacz wody o zakresie podgrzewania od 30 do 140 stopni Celsjusza. Są one zasilane prądem z sieci o napięciu 230 V lub prądem trójfazowym. Znajdą się w niej również takie, które działają na benzynę lub olej napędowy, a także hybrydy. Urządzenia mogą różnić się między sobą również natężeniem ciśnienia. Do miejsc, w których niemożliwe jest zastosowanie urządzeń wysokociśnieniowych idealne będą te wykorzystujące ciśnienie niskie o mocy 13-14 barów. Do pozostałych czynności i miejsc używa się urządzeń o mocy 80-160 barów.

Korzyści stosowania urządzeń ciśnieniowych

Zastosowanie urządzeń o podwyższonym ciśnieniu gazów obniża koszty eksploatacji, daje świetne efekty czyszczenia i nie ma negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Urządzenia nie generuje dużych ilości spalin (spełniają europejskie normy), co jest również korzystnie postrzegane z punktu widzenia ekologii. Wysokie ciśnienie i wysoka temperatura umożliwia ograniczenie ciśnienia roboczego, czasu czyszczenia i ilości środka roboczego. Gorąca woda zmiękcza zabrudzenia, co sprawia, że usunięcie nawet tłuszczów, białek, olejów, żywic i innych trudnych zabrudzeń jest bardzo proste. Czyszczone za pomocą urządzeń ciśnieniowych powierzchnie schną szybciej.