Precyzyjne maszyny czyszczące

maszyny czyszczące

 

Z pewnością, wiele osób widziało w supermarketach lub dużych sklepach urządzenia czyszczące podłogę, obsługiwane przez operatora.

Maszyny czyszczące – profesjonalne podejście do porządków

Jeszcze do niedawna maszyny te były używane na mniejszą skalę, sprawdzały się w dużych halach fabrycznych, gdzie posadzka wymagała dogłębnego szorowania.

W chwili obecnej, coraz większa liczba firm, sklepów i zakładów pracy ma na wyposażeniu maszyny czyszczące, cechujące się funkcjonalnością i dużą wydajnością, są to bowiem urządzenia zasilane wysoce wydajnymi akumulatorami, a czas ich pracy zależy od pojemności baterii. Obecnie spotykamy wiele różnych modeli, warto się zapoznać z ofertą maszyn czyszczących na stronie: https://higma-service.pl/maszyny-czyszczace/.

Rodzaje maszyn czyszczących

Do najpopularniejszych profesjonalnych maszyn czyszczących można zaliczyć:

1.szorowarkę – maszyna stosowana na powierzchniach trudnych do oczyszczenia, takich jak posadzki betonowe, chodniki ułożone z gotowych prefabrykatów, posadzki kamienne i inne tego typu. Szorowarka sprawdzi się również tam gdzie zachodzi konieczność nałozenia na istniejącą powierzchnię nowej warstwy. Oczyszczenie starej warstwy z kruszących się kawałków pozwoli na lepszą przyczepność świeżej powłoki.

2. Szorowarka-zbieraczka – urządzenie to, przed wyszorowaniem podłogi, za pomocą sztywnej szczotki, zbiera z niej zanieczyszczenia. Po dokładnym wyczyszczeniu powierzchni na mokro, urządzenie przełącza się na funkcję osuszania.

3. Profesjonalne odkurzacze – to odkurzacze do prac w różnych pomieszczeniach, z filtrami przeciwpyłowymi, pojemnymi workami na kurz lub modele bezworkowe, do prania wykładzin i dywanów, do odkurzania na mokro i sucho. Różnorodność modeli i zastosowań sprawia, że sprzęt ten można używać również w domach prywatnych.

Do podłóg intensywnie używanych – na przykład w szpitalach bądź innych obiektach użyteczności publicznej – sprawdzi się automatyczne urządzenie czyszczące, myjące powierzchnie bez konieczności ich szorowania. Maszyna wyposażona jest w system natychmiastowego suszenia umytej podłogi, co rozwiązuje ryzyko niekontrolowanego poślizgnięcia się.

Maszyny czyszczące, wyposażone w różne innowacyjne rozwiązania technologiczne dobrze sprawdzą się na dużych i równych powierzchniach. Najlepszym tego przykładem są posadzki w halach magazynowych czy podłogi w dużych sklepach.