Baza danych dla poszkodowanych w wypadkach

baza danych dla poszkodowanych w wypadkach

Niewiele baz danych, dotyczących wypadków, zawiera dane poszkodowanych. Dotychczas danych ofiar nie wprowadzało się do systemu, nie było na to ewidencji. Jednakże od 2016 roku wszystko się zmieniło. Wraz ze specjalistami DDAuto opracowaliśmy dla Państwa temat bazy danych.

Baza danych dla ofiar wypadków

Inicjatywa powstania takiej bazy jest wynikiem zapotrzebowania na informację o poszkodowanych w wypadkach. Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ruszyła z pracami nad pierwszą w Polsce bazą danych dla ofiar wypadków drogowych. Stworzenie tej bazy ma na celu pomoc dla rodzin i bliskich poszkodowanych. Są to osoby, które muszą być od razu poinformowane o wypadku, bez główkowania i szukania informacji, której tak naprawdę nie da się znaleźć. Baza danych zostanie opublikowana i dostępna do użytku na stronie Krajowe Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Narodowy Program Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w dziale „Ratownictwo i opieka powypadkowa” jest inicjatorem prac na taką bazą.

Odnalezienie bliskiej osoby, poszkodowanej w wypadku drogowym, stanie się znacznie prostsze. Dzięki czemu rodzina i bliscy będą mogli szybciej dowiedzieć się o wypadku oraz szybciej zareagować. Być może dzięki tej bazie, skutki wypadków będą lżejsze.

Tymczasem zapraszam do zapoznania się z krótkim poradnikiem elektrycznym.