Jak skorzystać z pomocy drogowej

pomoc drogowa

Drobne stłuczki, niewielkie kolizje albo wypadki drogowe mogą zdarzyć się nawet najbardziej doświadczonemu kierowcy. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą dowiedzieć się, jakie czynności należy podjąć w sytuacji, kiedy to niezbędna jest profesjonalna pomoc drogowa. Może wydawać się to dziwne, ale w dzisiejszych czasach w dalszym ciągu bardzo wielu kierowców ma mniejsze lub większe problemy z prawidłowym zgłoszeniem zdarzenia na drodze.

Jak prawidłowo wezwać pomoc na drodze?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że tylko prawidłowe wezwanie pomocy drogowej przyśpieszy organizację pomocy przez doświadczoną firmę assistance. Dzwoniąc do pomocy drogowej należy się spodziewać kilku prostych pytań. Warto wcześniej przygotować dowód rejestracyjny, ponieważ mogą paść pytania na przykład o numer rejestracyjny pojazdu, numer nadwozia. Zaleca się także posiadanie numeru polisy ubezpieczeniowej, która uprawnia kierowców do korzystania z assistance. Kierowcy powinni pamiętać o tym, że podanie tych danych jest obowiązkowe, a jeżeli tego nie dokonamy, to koordynator będzie miał prawo do odmówienia udzielania pomocy drogowej.

Szybka lokalizacja

Kluczem do udzielenia szybkiej pomocy drogowej jest oczywiście podanie dokładnej lokalizacji uszkodzonego pojazdu. Przed wezwaniem auto pomocy warto więc dokładnie sprawdzić gdzie jesteśmy. Im bardziej szczegółowe pozycje podamy, tym szybciej otrzymamy fachową pomoc na drodze. Jeżeli jesteśmy w mieście to należy podać oczywiście nie tylko nazwę ulicy, ale także najbliższy numer domu. Warto podać także dokładne informację co stało się z naszym autem, dzięki czemu pomoc drogowa będzie mogła lepiej przygotować się na interwencję i sprawnie ją przeprowadzić. W niektórych sytuacjach wystarczy oczywiście zwykła wymiana opony, a w niektórych sytuacjach niezbędna jest laweta.

Co zrobić gdy na miejscu pojawi się pomoc drogowa

W dzisiejszych czasach bardzo wiele nieporozumień pojawia się także w chwili, gdy na miejscu zdarzenia pojawia się pomoc drogowa. Bardzo wielu klientów zapomina, że należy zawsze czekać przy swoim aucie, a gdy niezbędna jest laweta trzeba przekazać nie tylko kluczyki, ale również dowód rejestracyjny.