Precyzyjne polerowanie felg

polerowanie felg samochodowych

Z usługi polerowania felg korzystają głównie ci klienci warsztatów, którzy pragną mieć elegancki i zadbany samochód. Zabieg ten pozwala nadać felgom niemalże lustrzany blask.

Polerowanie wibracyjne felg

Nowoczesne polerowanie felg, czyli tak zwane polerowanie wibracyjne lub wibrościerne, polega na precyzyjnym ich czyszczeniu przy użyciu specjalnych maszyn wibracyjnych. Maszyny te posiadają liczne kształtki ścierne, które są w stanie wypolerować nawet najbardziej niedostępne zakamarki felgi. W ten sposób uzyskuje się jednolitą, gładką i błyszcząca powierzchnię, która z powodzeniem może stanowić ozdobę samochodu.

Nowoczesne maszyny do polerowana felg

Firmy świadczące tego typu usługi z reguły posiadają specjalne maszyny do polerowania felg. Dzięki nim zabieg polerowania jest o wiele szybszy i efektywniejszy. Co więcej, po jego wykonaniu maszyna nakłada na powierzchnię felgi specjalny środek przeciwdziałający korozji, więc klienci korzystający z tego typu usług mogą cieszyć się precyzyjnie wypolerowanymi felgami o wiele dłużej. Należy jednak pamiętać, że nie nadają się one do użytkowania w okresie zimowym.

Pielęgnacja wypolerowanych lefg

Samo polerowanie jednak nie wystarczy – felgi należy także odpowiednio pielęgnować. Przez wzgląd na to, że świeżo wypolerowane aluminium jest narażone na ciągły wpływ czynników zewnętrznych (na przykład wilgoć czy obniżona temperatura), ulega szybszemu zniszczeniu, odnowione felgi trzeba często myć. Warto zaznaczyć, że nie zaleca się używania silnych środków chemicznych; można zastosować letnią wodę z odrobiną łagodnego środka myjącego oraz gładka gąbka lub ścierka.