Dlaczego warto podcinać włosy?

salon fryzjerski opole

Włosy są ważne dla każdej kobiety. Na ich pielęgnację poświęcamy naprawdę dużo czasu. Bywa jednak, że pomimo stosowania dobrej jakości maseczek, odżywek, olejków i szamponów, nie uzyskujemy satysfakcjonującego wyglądu. Czasami chęć posiadania jak najdłuższych włosów przyćmiewa zdrowy rozsądek i nie dajemy sobie obciąć choćby centymetra. Razem z fryzjerami z B&K wyjaśnimy, dlaczego należy to robić.

Od końcówki po nasadę włosa

Podcinając włosy pozbywasz się zniszczonych końcówek. Końcówki są najbardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne. Jeśli nie będziemy ich obcinać, będą się rozdwajać, z czasem niszcząc włos w całości. To jeden z najważniejszych argumentów. Jeśli nie podetniesz końcówek, w pewnym momencie będziesz musiała ściąć znacznie więcej „siana”.

Włosy są zdrowsze

Regularnie podcinane i pozbawione zniszczonych końcówek włosy nie tylko wyglądają na zdrowe. One są zdrowsze. Stan włosa natychmiast się poprawia. Wprawne oko dostrzeże zdrowe to nawet z dużej odległości.

Zmieniasz fryzurę

To także warto robić raz na jakiś czas, żeby przełamać rutynę. Jeśli jesteś jedną z tych kobiet, które naprawdę mają bzika na punkcie długich włosów, pomiń ten punkt i przejdź do następnego

Przyrost włosów

Co prawda podcięte włosy nie rosną szybciej (wbrew temu co mówiły nasze babcie i mamy), ale w pewnością przyrost włosów jest bardziej widoczny. Wynika to z faktu, że zniszczone końcówki stają się cienkie i łamliwe, a zatem mniej widoczne. Po ścięciu zdrowe włosy będą bardziej zauważalne na pierwszy rzut oka.

Jak widzisz istnieje kilka bardzo sensownych argumentów przemawiających za podcinaniem włosów. Przyjrzyj się swoim włosom, może przydałaby im się wizyta w salon fryzjerski Opole?