Elegancki salon sukien ślubnych

Każda suknia, zakładana z okazji doniosłej uroczystości powinna być nie tylko piękna, ale również dobrze dopasowana do figury. Dlatego kupując suknię ślubną należy wybrać tę, w której przyszła panna młoda będzie wyglądała i czuła się ze wszech miar szczęśliwa.

Odzież ślubna

Ślub to uroczystość ogromnej wagi – do tego wydarzenia, najważniejsze osoby uroczystości przygotowują się zazwyczaj kilka miesięcy wcześniej; jedną z ważniejszych spraw jest zakup odpowiedniego stroju, którym zazwyczaj jest ślubna suknia dla panny młodej oraz garnitur lub frak dla przyszłego pana młodego. Obydwie te kreacje powinny być eleganckie i muszą znakomicie się prezentować.

Jak wiadomo, każda panna młoda skupia na sobie uwagę gości biorących udział w uroczystości ślubnej, więc jej kreacja musi być najpiękniejsza. Z tego też powodu, wybór najbardziej odpowiedniej, poprzedzony jest odwiedzeniem salonów z sukniami ślubnymi oraz przymiarka wybranych przez siebie, lub doradzonych przez osoby towarzyszące – modeli sukien.

Salon sukni ślubnych

W każdym większym i mniejszym mieście, z pewnością znajdziemy kilka do kilkunastu salonów z odzieżą ślubną i dodatkami do stroju. Zatrudnione tam ekspedientki pomogą w wyborze najbardziej pasującego modelu, doradzą w kwestii akcesoriów dodatkowych oraz pomogą dopasować podkreślające urodę sukni ozdoby.
Większość salonów z sukniami ślubnymi zatrudnia również krawcowe, które pomogą dopasować wymarzoną suknię na figurę klientki.

Różnorodność modeli sukien ślubnych

Salony przedstawiają bogatą ofertę modeli, wśród których znajdziemy suknie gładkie, ozdobione kryształkami, perełkami czy cekinami, z haftowanymi gorsetami, szerokimi lub wąskimi spódnicami oraz mnóstwo innych kreacji.
Materiał, z którego szyte są suknie to zazwyczaj delikatne tkaniny, takie jak: koronki, tiule, jedwabie czy szyfony. Wszystkie elementy składowe kreacji mogą być wykonane z jednego rodzaju materiału lub z kombinacji wybranych tkanin – bardzo popularne są suknie z koronkową górą i gładką jedwabną lub tiulową, długą spódnicą.

Ważną sprawą jest również kolor – oczywiście wszyscy wiemy, że tradycja nakazuje nieskazitelną biel, ale w pewnych sytuacjach można iść na drobne ustępstwa i wybrać suknię w nieco innym kolorze niż biały – może to być delikatnie kremowy, różowy lub błękitny, albo suknia dwukolorowa – z barwnym gorsetem i białą spódnicą.