Czy w mieszkaniu w bloku można założyć system inteligentnych instalacji?

inteligentne mieszkanie w bloku

Inteligentne instalacje to niewątpliwy trend ostatnich lat. To technologiczne rozwiązanie pozwala nie tylko na łatwą obsługę dużej ilości urządzeń elektrycznych, ale również oszczędność energii i tworzenie tzw. scen na specjalne okazje, czyli sekwencji działań, które podejmie system w określonej sytuacji. Niewielu jednak zdaje sobie sprawę z tego, że inteligentne instalacje w mieszkaniu również są możliwe do zamontowania – informują specjaliści z firmy http://lightsystem.pl/.

Jak zamontować w mieszkaniu inteligentną instalację?

Podobnie jak w przypadku domu, potrzebujemy w tym wypadku pomocy firmy projektanckiej, która wyceni dla nas inteligentne mieszkanie i przygotuje projekt, w którego skład będą wchodzić zawarte przez nas urządzenia. Sam montaż i obsługa nie wymagają dużych zdolności technologicznych. Sterowanie instalacją zachodzi poprzez niewielką centralkę, która pozwala nam na dostosowanie jej do swoich potrzeb.

Kiedy można wyposażyć mieszkanie w inteligentną instalację?

Na inteligentną instalację w mieszkaniu można zdecydować się w każdej chwili, zarówno w momencie jego budowy, jak i kiedy mieszkanie jest już gotowe. Nie wymaga remontu, a montaż jest dość prosty, nawet jeśli decydujemy się wykonać go samodzielnie. Ponadto system może być przenośny – w razie przeprowadzki możemy zabrać go ze sobą, zamiast tworzyć instalację od nowa.

Przeczytaj więcej o o inteligentnych instalacjach w mieszkaniu (http://lightsystem.pl/inteligentne-mieszkanie/).